G-TV: Qualcomm Toq - smartwatch z ekranem Mirasol [Gadżet tygodnia]

Qualcomm Toq

Qualcomm Toq

Jednymi z najciekawszych technologicznych premier ostatnich dni są smartwatche. Na targach IFA 2013 miałem okazję pobawić się najnowszymi produktami Samsunga, Sony i Qualcomma. Dzięki ekranowi Mirasol to właśnie ten ostatni zegarek zrobił na mnie największe wrażenie.

Zegarek co prawda nie wyróżnia się funkcjami. Również specyfikacja nie jest powalająca. Różnicę robi wspomniany we wstępie ekran Mirasol.

Co w nim takiego wspaniałego? Otóż jest świetnie czytelny bez żadnego podświetlenia. Panel działa na zasadzie refleksyjnej, dzięki czemu im więcej światła w otoczeniu, tym wyświetlane treści są bardziej czytelne. To z kolei przekłada się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Qualcomm Toq działa nawet przez 5 dni bez kontaktu z ładowarką, i to z cały czas włączonym wyświetlaczem!

Szkoda tylko, że dostępność urządzenia będzie mocno ograniczona. Do sklepów trafi zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy.

Zobaczcie na poniższym wideo, jak prezentuje się Qualcomm Toq:

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet tygodnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen