G-TV: Parrot AR.Dron 2.0, czyli quadrocopter sterowany smartfonem [Gadżet tygodnia]

Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition

Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition

Jeśli coś może latać i da się tym zdalnie sterować, to już dość aby stwierdzić, że jest fajne. Jeśli dołożymy do tego kamerkę przekazującą obraz na żywo i działającą z aplikacjami oferującymi rozszerzoną rzeczywistość, to z automatu trafia do Gadżetu tygodnia.

Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition to delikatnie odświeżona wersja doskonale znanego i popularnego quadrocoptera, którym sterować można przy pomocy smartfonu. Nie jest to może najtańszy tego typu sprzęt, ani najlepszy (pewnie z płyty wiórowej z Leroy Merlin dałoby się go wykonać za pół ceny). Jednak dla zupełnego laika w temacie tego typu latających ustrojstw — czyli mnie — był zupełnie bezproblemowy przy pierwszych krokach. Dodatkowo producent zadbał o kilka fajnych aplikacji, które mogą z nim współpracować.

Zobaczcie jak prezentuje się Parrot AR.Drone 2.0 Power Edition:

[Aktualizacja]

Jak słusznie zwróciliście mi uwagę w komentarzach — pomyliłem się w trakcie testów. Chcąc dotrzeć do ustawień w aplikacji próbowałem korzystać z przycisku “Preferencje”, który umieszczono w głównym menu. Jak możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, w tamtym miejscu było niewiele:

Bawiąc się urządzeniem nawet nie zwróciłem uwagi, że pomiędzy ikonami stanu baterii, zasięgu i kilkoma innymi znajduje się małe koło zębate, po naciśnięciu którego otwierają się karty ustawień. A tam — na bogato:

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Wybaczcie niedopatrzenie — mea culpa. Oczywiście quadrocopter może wznosić się powyżej 3 metrów, jest to tylko kwestia ustawienia ogranicznika. Znajdziemy też opcję automatycznego wykonywania ewolucji (po tapnięciu na ekran dwa razy).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen